В теплу, сонячну погоду в лісах збільшується кількість відпочиваючих. Однак, саме ця обставина спонукає працівників пожежно-рятувальної служби та лісівників бути вкрай пильними.
Будьте обережними із вогнем під час відпочинку у лісі! Байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
У зв’язку з цим, Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Львівській області звертає увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах.
Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць(розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду та під постійним наглядом);
– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
– не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;
– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;
– по закінченню відпочинку обов’язково приберіть після себе побутові відходи; не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати його піском.
Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі. А порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.
Місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, облямовувати смугою очищеного ґрунту не менше 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менше 30 м від будинків та споруд, 25 м - до стоянок автотранспорту, 50 м - до хвойного та 25 м - до листяного лісового масиву.
Звертаємось до громадян з проханням бути обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним та безпечним для усіх. Пам'ятайте, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, ви завдаєте великої шкоди, в тому числі й матеріальної. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання.
Розкажіть про це своїм друзям!!!!