Четвер, 25.04.2024, 11:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Горішненська ЗОШ І-ІІ ст

Форма входу

Як мотивувати дитину

ЯК МОТИВУВАТИ ДИТИНУ ДО НАВЧАННЯ

Існує внутрішня мотивація і зовнішня. Обидві важливі, але в різному ступені. Головне завдання батьків - допомогти дитині формувати внутрішню мотивацію до будь-якої потрібної їй діяльності.

У дитини бажання вчитися - базова потреба. Але ж ходити до школи і вчитися - різні поняття. Тому ми часто чуємо, що дитина не хоче вчитися.

На жаль, сучасна школа в системній кризі: вона не встигає за розвитком дітей і вимогою часу. Проте в нас іншої нема. Тому давайте шукати способи мотивації дитини до навчання.

1. Підтримуйте допитливість

Книги, відеоуроки, віртуальні курси, екскурсії, подорожі, інтелектуальні ігри та квести - все це може доповнювати шкільне навчання, давати можливість отримувати задоволення від здобуття знань і особистих відкриттів.

2. Навчайте критичного мислення

Це один із способів підтримувати допитливість, прищеплювати любов до особистих відкриттів, роздумів і висновків. Особливе задоволення будь-якої мислячої людини - стан "еврика!", коли вона сама приходить до інсайту, а не просто зазубрює те, що їй викладають.

Читати також: Як і навіщо розвивати критичне мислення у дитини?

Радісні мотивовані учні йдуть до школи

3. Підтримуйте креативних вчителів

Запрошуйте до школи тренерів, людей з альтернативними способами навчання, психологів, які допоможуть учителям розширити свій арсенал методик і способів взаємодії з дитиною.

4. Використовуйте гаджети

Ігри, віртуальні курси, нові способи викладання можуть мотивувати учня сприймати інформацію як «свою». Внутрішня установка багатьох дітей до звичайних шкільних методів викладання: нудно і чуже. Нам доведеться використовувати сучасні технології. Краще починати зараз. Намагайтеся розширювати функціонал гаджетів у розумінні дитини з рівня розваг до рівня вікна у світ і способу навчання.

5. Визнайте маленькі перемоги

Розумні й освічені люди не завжди отримували хороші оцінки. Оцінки - зовнішня мотивація, яка, на жаль, стала більшою мірою каральною. Почніть з того, що активніше та яскравіше реагуйте на хороші оцінки. Ну і помічайте, наприклад, оригінально написане есе, а не помарки і помилки в тексті.

Читати також5 запитів сучасних дітей: таємниці шкільного психолога

Виправлення помилок можна перетворити у квест: шукати, яка буква загубилася, забруднилася, впала, що потрібно, щоб вона більше так себе не вела ... Зрозуміло, що таке можливо не завжди (для цього потрібні відпочилі батьки і не вигорілі вчителі), але намагайтеся вчити дитину перетворювати будь-яку помилку в спосіб розвитку, а не привід для самобичування.

6. Слухайте, читайте, помічайте

Всі проекти дитини, її роботи і відкриття: навіть найменші, незначні, недосконалі заслуговують вашої уваги. Якщо ви відчуваєте радість і захоплення - покажіть це, якщо помітили намагання - відзначте його.

Завжди приходьте до школи, коли дитина виступає і вас запросили, дивіться відео її виступів, якщо таке є, читайте її твори ... Це одна з найпотужніших мотивацій. Нехай і зовнішня. Зрозумійте: незабаром ваш захоплений образ займе місце Внутрішньої Матері/Батька, з яким дитині жити все життя. Нехай у дітей буде приємна альтернатива їхньому Внутрішньому критику (він і так сильний).

7. Використовуйте різні техніки для формування правильної мотивації

Якщо під необхідність вчитися, йти в школу, робити домашню роботу підв'язати приємні відчуття, емоції від чогось дуже крутого для дитини, якщо з «зобов'язалівки» зняти відчуття тяжкості і нудьги, навчання піде простіше. Наприклад, можна у процесі обговорення захоплюючої гри на смартфоні поговорити про математичні відкриття: на хвилі радісних емоцій, які забарвлюють світ у яскравіші фарби, навіть нудьга здається не такою вже нудною.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz